Novinky

Grantový program pro média

21.06.2022

Středně velká média (25 – 200 zaměstnanců) a velká média (nad 200 zaměstnanců), která uvažují o změnách ve svých obchodních odděleních nebo newsroomech, mohou požádat o grant v programu Stars4Media NEWS. Program nabízí podporu v hodnotě 100,000 eur na získávání mezinárodních zkušeností a výměnu dobrých praktik s dalšími médii, nebo špičkovými odborníky. Jedná se o kombinaci peněžního grantu a podpory ve formě koučinku a školení, které přispějí k rozvoji a transformaci organizace. Délka podpořených projektů bude 4 – 10 měsíců. Partnery mohou být také menší mediální společnosti (do 25 zaměstnanců).

Typický projekt bude zahrnovat alespoň dvě mediální organizace se sídlem ve dvou různých členských zemí EU, případně přidružených zemí programu (Island; Norsko; Lichtenštejnsko; Albánie; Bosna a Hercegovina; Černá Hora; Severní Makedonie; Srbsko; Gruzie; Ukrajina).

Projektové týmy musí zahrnovat odborníky z více oblastí – obchodní ředitelé, marketingoví specialisté, redaktoři, reportéři, datoví novináři, grafici, weboví vývojáři, projektoví manažeři, manažeři sociálních médií, odborníci na data a umělou inteligenci atd.

Uzávěrka programu je 30. června 2022.

Stars4Media NEWS

Stars4Media NEWS je celoevropský program zaměřený na podporu médií (formou grantů a vzdělávání). Kromě zdrojů poskytuje zpravodajským organizacím také nástroje a nové dovednosti potřebné pro dlouhodobou transformaci celého oboru.

Program je spolufinancován evropským programem Kreativní Evropa a je realizován konsorciem čtyř partnerů: Vrije Universiteit Brussel (VUB) – koordinátor projektu, Europe’s MediaLab (Foundation EURACTIV), World Association of News Publishers (WAN-IFRA) a Evropské centrum žurnalistiky (EJC).

Podpora směřuje do dvou hlavních oblastí:

  1. Newsroom Transformation (transformace zpravodajství)
  2. Business Transformation (obchodní transformace)

Více informací:

Call for Projects – Stars4Media

Application form – odkaz na žádost

Two-page checklist – příloha (checklist)

Zpět na výpis novinek