Novinky

Nástroje Nového evropského Bauhausu

25.01.2023

Evropská komise připravila nástroje pro podporu a hodnocenítzv.Nového evropského Bauhausu (NEB), který propojuje udržitelnost, design a funkčnost u budov i veřejného prostoru. Nástroje by měly informovat o úspěšných existujících projektech a inspirovat k novým. Tzv. kompas Nového evropského Bauhausu má navést politiky, architekty developery a další zájemce, jak k principům nového Bauhausu přistupovat a využívat je v připravovaných projektech.

Hnutí Nový evropský Bauhaus aktuálně zastřešuje přibližně 600 celounijních sítí i různorodých místních iniciativ, které sdružují umělecké obory, design, kulturní a kreativní odvětví, instituce kulturního dědictví, pedagogy, vědce, inovátory, firmy, místní a regionální orgány, občanské iniciativy a další. Přehled těchto iniciativ a projektů je k dispozici v databázi NEB (tzv. New European Bauhaus Dashboard.)

Každoročně je možné soutěžit také o ceny NEB – New European Bauhaus Prizes, ve kterých budou nejlepší projekty odměněny až do výše 30 tisíc eur. Nejbližší uzávěrka je 31. ledna 2023.

Databáze projektů Nového evropského Bauhausu (včetně interaktivní mapy):

New European Bauhaus Dashboard (europa.eu)

Pět demonstračních projektů Nového evropského Bauhausu financovaných z programu Horizont Evropa:

Nový evropský Bauhaus: pět stěžejních projektů (europa.eu)

Kompas Nového evropského Bauhausu:

The New European Bauhaus Compass | New European Bauhaus (europa.eu)

Ceny Nového evropského Bauhausu

Home | New European Bauhaus Prizes 2023 (new-european-bauhaus.eu)

Nový evropský Bauhaus

https://new-european-bauhaus.europa.eu/index_en

Zpět na výpis novinek