Novinky

Projekty na klima a klimaticky neutrální chytrá města podpoří mise Horizontu

18.01.2022

Výzvy ve zbývajících misích programu Horizon zaměřených na Klima a Klimaticky neutrální chytrá města byly zveřejněny v první polovině ledna a uzávěrku mají v dubnu. Mise KLIMA podpoří projekty zaměřené na modelování klimatických rizik a adaptace, demonstrativní ukázky odolnosti vůči klimatu s přeshraničním významem, hodnocení rizik změny klimatu v evropských regionech na základě transparentního a harmonizovaného přístupu, zapojení občanů do spoluvytváření společenských transformačních změn pro odolnost vůči klimatu, posilování regionální odolnosti vůči klimatu a rozvoji inovativních řešení. Uzávěrka projektů je 12. dubna 2022.

Mise Klimaticky neutrální chytrá města (Climate-Neutral and Smart Cities/CIT) podpoří projekty na čistou energii a pozitivní městské energetické čtvrti, uvolnění inovačního potenciálu veřejné dopravy jako páteře městské mobility, globální spolupráci a výměnu v oblasti klimatické neutrality měst, platformu pro klimaticky neutrální a chytrá města, urbanistické plánování a design pro spravedlivá, udržitelná, odolná a klimaticky neutrální města do roku 2030. Připravuje se výzva na dostupnou, bezpečnou, udržitelnou mobilitu ve městech.

Přehled jednotlivých výzev a jejich uzávěrky najdete níže. Máte-li zájem o podrobnější informace, kontaktujte Bruselskou linku.

 

Klima (uzávěrky 12. dubna 2022)
Klimaticky neutrální chytrá města (uzávěrky 26. dubna 2022)

Připravuje se výzva na dostupnou, bezpečnou, inkluzivní udržitelnou mobilitu ve městech (plánovaná uzávěrka 9/2022):

Designing inclusive, safe, affordable and sustainable urban mobility

Zpět na výpis novinek