Novinky

Soutěže Horizon o nejinovativnější baterie pro elektrická vozidla a další obory

31.03.2020

Program Horizon 2020 vyhlašuje soutěže o nejnovější řešení v různých oborech. Soutěžící řešení mohou zároveň sloužit jako inspirativní projekty pro související odvětví

Soutěž o nejvíce inovativní baterie pro elektrická vozidla (Prize for ‚Innovative Batteries for eVehicles, Batteries-EICPrize-2018)

Cílem je podpořit a propagovat nové technologie, které umožnily vývoj bezpečné a udržitelné baterie pro elektrická vozidla díky novým materiálům a postupům využívající běžné, udržitelné a dostupné zdroje v Evropě. Soutěžící řešení musí zajistit stejný, nebo lepší výkon, než vozidla se spalovacími motory, vč. schopnosti dobíjet elektrická vozidla ve stejném časovém ekvivalentu jako konvenční benzínová/naftová vozidla.                          

Uzávěrka: 17.12.20        

Více informací:

Prize for ‚Innovative Batteries for eVehicles

EIC HorizoCena EIC Horizon: „Solární pohon: umělá fotosyntéza“

( Prize for ‚Fuel from the Sun: Artificial Photosynthesis‘ ; Sunfuel-EICPrize-2021)

Umělá fotosyntéza (artificial photosynthesis/AP) je stále častěji považována za jednu z nových nadějných technologií, která může být alternativou k současným palivovým zdrojům díky své schopnosti využít kombinaci solárního záření, vody a uhlíku ze vzduchu k výrobě energie.  Může být využita jako alternativa k fosilním palivům a jako surovina pro širokou škálu průmyslových procesů. Soutěžní řešení musí využít umělou fotosyntézu, včetně dodání celého integrovaného zařízení, které AP využívá.

Uzávěrka: 3. 2. 2021      

Více informací:

Prize for Fuel from the Sun: Artificial Photosynthesis

Zpět na výpis novinek