Novinky

Technická asistence uhelným regionům

11.10.2022

Evropská iniciativa podporující transformaci uhelných regionů (EU Initiative for coal regions in transition) vyhlásila další kolo výzvy s názvem “START” (Secretariat Technical Assistance to Regions in Transition) pro regiony, které mají zájem získat technickou podporu v rámci odklonu od uhlí a souvisejících aktivit (transformace a dekarbonizace energetiky, diverzifikace ekonomiky, udržitelný sociální rozvoj apod.).

Typickými žadateli jsou organizace veřejné správy a občanské společnosti, zejména zástupci měst (nebo městských sdružení) a aktivních neziskových organizací, které přispívají k transformačním procesům v těchto regionech. Spolupráce je možná také s organizacemi na národní úrovni, nebo dalšími relevantními organizacemi na regionální a místní úrovni.

Výzva bude otevřena 17. října 2022, uzávěrka přihlášek je 16. prosince 2022 a poskytování technické pomoci je plánováno od jara roku 2023.

Zájemci si mohou rezervovat 30-minutovou konzultaci (tzv. „clinic“) a individuálně probrat možnosti nabízené technické podpory. Konzultace je možná během osobní schůzky v Bruselu dne 25., příp. 26. října 2022, nebo on-line v termínech 26. -28. října 2022.

Rezervace termínu: START technical assistance clinic

Více informací:

Secretariat Technical Assistance to Regions in Transition (START) (europa.eu)

Zpět na výpis novinek