Novinky

Dobrovolníci a humanitární pomoc v programu EU AID

18.05.2020

Hlavní evropský program pro humanitární pomoc v třetích zemích hledá dobrovolníky i partnerské organizace. Aktuální výzva je zaměřena na nasazení dobrovolníků v rámci programu EU AID, včetně volitelných stáží a on-line řízení dobrovolnických činností. Zahrnuje výběr, přípravu a vyslání dobrovolníků (absolventů i odborníků z různých oborů). Cílem je posílit humanitární pomoc EU ve třetích zemích a zvýšit kapacitu i odolnost zranitelných a katastrofami postižených komunit. Dobrovolníky se mohou stát občané zemí EU starší 18 let, nebo osoby s dlouhodobým pobytem v některé zemi EU.

Uzávěrka pro podání žádostí je 1. července 2020.

Název a číslo výzvy: „Deployment of EU Aid Volunteers including optional apprenticeship placements, and management of online volunteering opportunities (EACEA-09-2020)

Více informací:

https://eacea.ec.europa.eu/eu-aid-volunteers/funding/eu-aid-volunteers-deployment-2020_en

Kontakt: : EACEA-EUAID-VOLUNTEERS@ec.europa.eu

Informace k certifikaci pro dobrovolnické organizace (Certification mechanism for sending and hosting organisations) v oblasti vysílání informování a zaškolování dobrovolníků jsou zveřejněny na webu výkonné agentury EACEA zodpovědné za implementaci programu EU AID.

Termín uzávěrky: 30. září 2020  

Více informací:

https://eacea.ec.europa.eu/eu-aid-volunteers/funding/certification-mechanism-for-sending-and-hosting-organisations_en
Zpět na výpis novinek