Novinky

Podpora univerzit z Erasmu+

18.08.2023

Evropská komise vybrala v srpnu 2023 159 projektů, které budou finančně podpořeny ze složky programu Erasmus+, určené na budování kapacit ve vysokoškolském vzdělávání. Cílem je podpořit modernizaci vysokoškolského vzdělávání a zlepšení jeho kvality v globálním rozměru v zemích mimo EU. Projekty odpovídají všeobecnému cíli podporovat mezinárodní spolupráci ve vysokoškolském vzdělávání, zlepšit vzdělávací systémy a zvýšit růst a prosperitu v globálním měřítku. Prostřednictvím vybraných projektů bude na modernizaci a internacionalizaci vysokoškolského vzdělávání spolupracovat 2.500 subjektů vysokoškolského vzdělávání z téměř 130 zemí (z EU i celého světa). Celkový rozpočet na rok 2023 činí 115,3 mil. EUR.

EU letos vyčlenila také další podporu pro Ukrajinu: 5 mil. EUR na projekt Erasmus+ pro univerzity, který má zlepšit digitální prostředí ve vysokoškolském vzdělávání; cílem čtyřletého projektu (DigiUni) je vytvořit vysoce výkonnou digitální platformu pro ukrajinské univerzity (ta má být využívána zejména studenty, kteří museli uprchnout ze země nebo byli vnitřně vysídleni). Díky ní má být zajištěna kontinuita vzdělávání studentů zapsaných na ukrajinských vysokoškolských institucích v ukrajinském jazyce a podle ukrajinských osnov; nabídne nástroj digitálního vzdělávání, umožňující vytvářet školení o on-line vyučovacích metodách a přizpůsobovat vzdělávací obsah on-line či virtuální výuce a učení.  (pza)

Více informací:

https://commission.europa.eu/about-european-commission/departments-and-executive-agencies/education-youth-sport-and-culture_en

Zpět na výpis novinek